ارزپول
ارزپول
ارزپول

پیش‌بینی قیمت آلت‌ کوین‌ های برتر بازار در روزهای پیش رو

در روزهای اخیر قیمت بیت کوین در یک محدوده در نوسان بوده و به اصطلاح تثبیت شده است؛

تثبیت قیمت برترین رمزارز بازار راه را برای روند صعودی برخی آلت کوین‌ها هموار کرده است.

در ادامه به بررسی عملکرد آلت کوین‌های برتر بازار خواهیم پرداخت که علاوه بر روند آرام بیت کوین، اخیرا عملکرد خوبی داشته‌اند:

 

تحلیل قیمت چین لینک (LINK)

چین لینک در ۱۵ ژانویه (۲۶ دی) توانست سطح مقاومت ۲۰/۱۱۱۱ دلاری را بشکند و از این سطح فراتر رود، سپس در روز بعد (۲۷ دی) به سطح ۲۲/۹۶ دلار رسید و رکورد قیمتی خود را ثبت کرد.

با این حال باتوجه به دنباله‌ی قرمز بلندی که در آن روز ثبت شد، می‌توان گفت که تریدرها به سرعت بعد از رسیدن قیمت این آلت کوین به بیشترین حد، برای کسب سود اقدام به فروش کرده‌اند.

 

در نمودار روزانه قیمت چین لینک دیده شده که گاوها امروز در تلاش بوده‌اند تا نمودار این رمزارز را بالای سطح حمایت ۲۰/۱۱۱۱ دلار نگه دارند.

در حال حاضر شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۶/۲۵ دلار) نزولی است و شاخص RSI نیز نزدیک به ناحیه اشباع خرید قرار دارد و می‌توان گفت که فعلا بازار این آلتکوین در دست گاوها است.

بنابراین دو پیش‌بینی برای روزهای آتی چین لینک داریم:

  • اگر گاوها بتوانند حالا قیمت توکن LINK را به بالای سطح ۲۳ دلار برسانند، ممکن است شاهد یک روند صعودی تا ۲۷ دلار و سپس ۳۰ دلار باشیم.
  • در مقابل نیز اگر قیمت بریزد و به زیر سطح ۲۰/۱۱۱۱ دلار برسد، ممکن است شاهد یک روند نزولی تا سطح ۱۷/۷۷۷۷ دلار باشیم. این سطح قیمتی یک سطح حمایت بسیار مهم است زیرا اگر چین لینک از این حمایت بگذرد و بیشتر سقوط کند، ممکن است روند آن تغییر کند.

 

در نمودار چهار ساعته‌ی قیمت چین لینک دیده شده که با یک برک‌اوت بالای سطح ۲۰/۱۱۱۱ دلار ، شاخص RSI کاملا وارد ناحیه اشباع خرید شده است که این موضوع ممکن است نظر تریدرهای کوتاه مدتی که به دنبال کسب سودند را به خود جلب کند.

 

در این نمودار دیده شده که گاوها در تلاشند تا نگذارند قیمت LINK به زیر سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد؛

اگر آن‌ها موفق شوند قیمت را بالای سطح ۲۱/۵۷۰۹ دلار نگه دارند، ممکن است این آلت کوین مجددا سطح ۲۲/۹۶ دلار را تست کند و با گذشتن از این سطحِ مقاومت، روند صعودی بعدی آغاز شود.

 

با این حال اگر خرس‌ها بتوانند قیمت این رمزارز را کاهش دهند و آن را زیر سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نگه دارند، این پیش‌بینی گاوی رخ نخواهد داد؛

در چنین صورتی قیمت این آلت کوین می‌تواند تا سطح ۱۷/۷۷۷۷ دلار سقوط کند.

 

تحلیل قیمت یونی سواپ (UNI)

توکن یونی سواپ اخیرا در یک روند صعودی قرار داشته است.

با توجه به دنباله‌ بلندی که ۱۶ ژانویه (۲۷ دی ماه) در نمودار این رمزارز مشاهده می‌شود، می‌توان گفت که سطح ۹ دلار در این مسیر صعودی به عنوان سطح مقاومت عمل کرده است.

 

در نمودار روزانه توکن یونی سواپ می‌بینیم که شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶/۱۵ دلار) صعودی است و شاخص RSI در ناحیه اشباع خرید قرار دارد، در نتیجه می‌توان گفت بازار این آلتکوین در دست گاوها است.

 

اگر قیمت UNI بالای سطح فیبوناچی اصلاحی ۳۸/۲ درصدی (۷/۴۷۲۵ دلار) باقی بماند، گاوها تلاش می‌کنند تا روند صعودی را مجددا آغاز کنند.

در صورتی که آن‌ها موفق شوند و قیمت این رمزارز را به بالای سطح ۹/۳۷۷۶ دلار برسانند، ممکن است شاهد آغاز یک رالی تا سطح ۱۲/۴۵۹۷ دلار و سپس ۱۵ دلار باشیم.

 

در مقابل نیز اگر خرس‌ها نمودار یونی سواپ را به زیر سطح ۷/۴۷۲۵ دلار برسانند، قیمت این توکن ممکن است تا سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند.

 

مودار چهار ساعته نشان می‌دهد که قیمت این توکن بعد از یک روند صعودی تثبیت شده زیرا گاوها در حال خرید در سطح حمایت ۸ دلاری و خرس‌ها نیز در حال فروش در بالای سطح ۹ دلاری هستند.

 

بنابراین:

  • اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای ناحیه مقاومتی ۹ تا ۹/۳۷۷۶ دلار برسانند، روند صعودی بعدی ممکن است آغاز شود.
  • در مقابل نیز اگر خرس‌ها نمودار یونی سواپ را به زیر سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، ممکن است شاهد ریزش قیمت این آلتکوین تا نزدیکی میانگین متحرک ۵۰ روزه باشیم. بعد از آن نیز UNI در اطراف همین محدوده می‌تواند نوسان کند.

 

تحلیل قیمت تزوس (XTZ)

تزوس هفته‌های اخیر بین سطوح ۱/۸۵ تا ۲/۸۵ در نوسان بوده است؛ اخیرا نیز گاوها در تلاشند تا این رمزارز را به بالای این محدوده سوق دهند و یک روند صعودی را آغاز کنند.

 

با توجه به دنباله بلندی که ۲۷ام دی ماه در نمودار روزانه توکن تزوس ثبت شده می‌توان گفت که سوق دادنِ نمودار به بالای این محدوده سخت بوده و خرس‌ها در مقابل گاوها ایستاده‌اند.

دنباله و سایه بلندی  در نمودار امروز ثبت شده است نشان می‌دهد که در حال حاضر گاوها و خرس‌ها فعلا هیچ کدام بر دیگری برتری ندارند.

 

اگر گاوها بتوانند قیمت رمزارز XTZ را به بالای سطح ۲/۸۵ دلار برسانند، ممکن است روند صعودی بعدی آغاز شود.

با توجه به صعودی بودن شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲/۴۸ دلار) و قرار داشتن شاخص RSI بالای سطح ۶۶ می‌توان گفت که فعلا پیش‌بینیِ روندِ این توکن صعودی است.

 

اولین تارگت این روند صعودی سطح ۳/۹۰ دلار و سپس ۴/۴۹۳۶ دلار خواهد بود.

با این حال اگر نمودار تزوس به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این پیش‌بینی صعودی رخ نخواهد داد.

 

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوها قیمت تزوس را به بالای سطح ۲/۸۵ دلار سوق داده‌اند اما نتوانستند این جایگاه را حفظ کنند و یک اصلاح قیمت رخ داده است.

 

  • در حال حاضر آن‌ها در تلاشند تا قیمت تزوس را به بالای سطح ۳/۱۸۳۸ دلار برسانند و اگر موفق شوند روند صعودی بعدی آغاز خواهد شد.
  • در مقابل نیز اگر تزوس از سطح کنونی‌اش یا سطح مقاومت بالاتر سقوط کند، ممکن است به زیر سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه‌اش و سپس سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه‌ برسد.

تحلیل قیمت کازماس (ATOM)

رمزارز کازماس در ۲۷ دی ماه توانست از سطح مقاومت ۸/۸۷۷ دلاری فراتر رود و رکورد قیمتی ۹/۶۰ دلاری‌اش را ثبت کند؛ این موضوع نشان می‌دهد که گاوها بازار این آلت کوین را در دست داشته‌اند.

 

همان طور که انتظار داریم خرس‌ها دست از تلاش برنداشته‌اند و در روزهای اخیر قیمت کازماس را زیر سطح ۸.۸۷۷ دلار نگه داشته‌اند.

اگر آن‌ها موفق شوند قیمت توکن ATOM را به زیر سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱/۸ درصدی (۷/۰۹۳ دلار) برسانند، روند این آلتکوین در روزهای آتی ضعیف خواهد بود.

 

در مقابل نیز اگر گاوها بتوانند از ناحیه ۷/۵۷۲ تا ۸/۰۵ دلاری حمایت کنند و اجازه ندهند قیمت کازماس به زیر این سطح برسد، یعنی تقاضا برای خرید در سطوح پایین قیمت زیاد بوده و از سقوط قیمت این رمزارز جلوگیری کرده است.

در صورتی که قیمت از این ناحیه حمایتی برگردد و افزایش یابد، روند صعودی بعدی ممکن است آغاز شود.

 

بنابراین فکر می‌کنیم که اگر کازماس بتواند سطح مقاومت ۹/۶۰ دلار را بشکند، وارد یک رالی با تارگت ۱۲/۱۰ و سپس ۱۳/۹۷۴ دلار شود.

 

در نمودار چهار ساعته‌ی قیمت کازماس می‌بینیم که شیب هر دو میانگین متحرک صعودی است و شاخص RSI در ناحیه مثبت قرار دارد، در نتیجه می‌توان گفت گاوها دست برتر را در اختیار دارند.

این توکن از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه‌اش یک جهش ناگهانی انجام داده و اکنون گاوها در تلاشند تا قیمت آن را به بالای ۸/۸۷۷ دلار برسانند.

 

  • اگر آنها موفق شوند، ممکن است قیمت کازماس تا سطح ۹/۶۰ دلار افزایش یابد و در صورتی‌که نمودار ATOM این سطح مقاومت را بشکند می‌تواند وارد یک روند صعودی شود.
  • در مقابل نیز اگر خرس‌ها بتوانند قیمت توکن ATOM را به زیر سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، ممکن است شاهد سقوط قیمت این رمزارز تا ۷/۵۰ دلار و سپس تا سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه باشیم.

 

نکته مهم

تحلیل‌های ارائه شده در این مقاله، منعکس کننده نظر کارشناسانه بیتستان نیست؛ مقاله فوق ترجمه‌ای  از سایت کوین تلگراف است.

ذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید.

 

منبع : بیتستان

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *